logo
dividerآرشیو اخبارdividerبرگزاری دوره مقدماتی کشت بافت گیاهی در مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی
برگزاری دوره مقدماتی کشت بافت گیاهی در مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی
برگزاری دوره مقدماتی کشت بافت گیاهی در مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی

دوره مقدماتی کشت بافت گیاهی در تاریخ 5 الی 15 شهریور در دو بخش تئوری و عملی در محل مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور برگزار گردید.

در ابتدای بخش تئوری این دوره آموزشی، دکتر نورحسینی سرپرست مرکز رشد بیوتکنولوژی به تشریح پتانسیل های موجود در این مرکز رشد پرداختند و از شرکت کنندگان دعوت نمودند تا ایده­ های پیشنهادی خود را به مرکز رشد ارائه دهند. سپس آقای مهندس صیاد مدرس کارگاه کشت بافت به بیان تعریف کشت بافت، اهداف کشت بافت، اصول کلی کشت سلول و بافت، ضدعفونی ریزنمونه ­ها و محیط کشت، محتویات محیط­ های غذایی جهت کشت سلول ها و بافت­ های منفرد، ترکیبات محیط کشت، سازگاری، مزایای کشت بافت، محدودیت های کشت بافت پرداختند و در پایان، جلسه پرسش و پاسخ صورت گرفت که مورد توجه شرکت کنندگان واقع شد.

در بخش عملی که در چند روز متوالی برگزار شد، نحوه محلول سازی و کشت در زیر هود برای شرکت کنندگان ارائه شد و شرکت کنندگان به محلول سازی و کشت بافت نمونه های خود در زیر هود پرداختند. بعضی از متقاضیان نمونه هایی را برای ارائه به مرکز رشد به عنوان هسته فناور کشت نمودند.

در انتها گواهی دوره آموزشی مقدماتی کشت بافت گیاهی به شرکت کنندگان ارائه شد و شرکت کنندگان آمادگی خود را برای شرکت در کارگاه پیشرفته کشت بافت گیاهی که در آینده برگزار خواهد شد اعلام نمودند.

  

  

  

 

 

 

 

 

© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک